Dzień kobiet, dzień kobiet, niech każdy się dowie, że dzisiaj jest dzień kobiet!

Zaraz po „amerykańskich” Walentynkach, „komunistyczny” dzień kobiet, to moje kolejne „ulubione” święto. Znacie moje zdanie. Jeśli przez cały rok nie stać kogoś na tulipana za 2,50 i zdanie „Cieszę się, że Cię mam”, to 14 lutego czy 8 marca może sobie wsadzić w buty belgijskie czekoladki i metrowy bukiet czerwonych róż. Ale to już wiemy.  Dzisiaj chciałam o czymś innym. Przy okazji tego iście kobiecego dnia, naszło mnie parę przemyśleń.

Czy tylko ja mam takie wrażenie, że świat się przewrócił do góry nogami? Kobiety oprócz zajmowaniem się domem, dziećmi, mężczyznami, chodzą do pracy i robią milion innych rzeczy.  Do tego wszystkiego noszą szersze spodnie niż dzisiejsi faceci, którzy w swoich nie mają już miejsca na jaja. Co tu się dzieje? Dlaczego kobiety zaczynają mieć więcej męskich cech niż sami mężczyźni, którzy stają się coraz bardziej zniewieściali?

Zawsze było tak, że mężczyzna to głowa rodziny, a kobieta jest szyją, która głową kręci. W tym momencie czasami mam wrażenie, że kobiety to głowy, szyje i barki do tego. Kiedy to się zmieniło? Dlaczego? Same chcemy? Czy zwyczajnie musimy, bo nie mamy wyjścia?

Chyba wszystko po trochu. Bierzemy na siebie dużo, więcej i coraz więcej. Chcemy na szczeblach kariery być traktowane jak mężczyźni. Chcemy zarabiać tyle samo. Same dążymy do tego, że rosną nam jaja. Jesteśmy twarde i wytrzymałe. Radzimy sobie ze zmęczeniem i stresem, bo chcemy i musimy. Coraz częściej to kobiety podrywają mężczyzn. Biedni nie mają szans. Jesteśmy coraz lepiej wykształcone, zarabiamy pieniądze, potrafimy zapłacić za siebie w restauracji i nikt nam łaski nie musi robić. Jeszcze chwila a „Seksmisja” stanie się realna – faceci będą potrzebni jedynie do prokreacji.

Nie chcę wszystkich wrzucać do jednego worka, bo to krzywdzące. Trudno jednak nie przyznać mi racji, że równowaga się gdzieś zatraciła i oprócz tego, że wytłumaczeniem są zmieniające się czasy, trzeba uderzyć się w pierś i powiedzieć – same do tego dążyłyśmy… a teraz mamy przesrane.

Sama siebie obserwuję od wielu lat. Wyręczałam w czymś każdego faceta. Jak mnie któryś denerwuje, mówię że dam sobie radę sama i daję. Jeśli o coś proszę to robię to tylko 2 razy, potem robię już to sama , choćby okrężną drogą, choćbym miała zmęczyć się cztery razy bardziej. Lepiej… moje córki wychowuję tak, by były silne, niezależne, by dawały sobie radę same ze wszystkim. Błędne koło.

Kochane moje kobiety, wiem, że jesteście super, hiper, jednak żeby facet czuł się jak facet, chyba musimy trochę wyluzować i zacząć być bardziej kobietami nie tylko pod względem wyglądu, ale przede wszystkim charakteru. Daj mu otworzyć słoik (wiem, ja też umiem otworzyć go sama, ale daj…), poproś żeby zmienił tą żarówkę (wiem, będzie ją zmieniał tydzień, ale niech zmieni…) poproś żeby zrobił jeszcze jakąś iście męską rzecz, i podziękuj mu za to, ego urośnie – faceci też potrzebują czuć się potrzebni.

Panowie, mężczyźni, chopy kochane… Jesteście zmęczeni po pracy,ja wiem… ale ta szafka stoi nie skręcona w kartonie już od miesiąca. Jakby to był xbox, to po 3 minutach od przyniesienia do domu byłby rozłożony. Niestety każda domowa praca musi nabrać mocy prawnej, miesiąc, dwa, czasem tylko rok. A gdyby tak spiąć się w sobie, zrobić co trzeba od razu i mieć spokój? A jeszcze potem usłyszeć, że jesteś super bo skręciłeś tą szafkę najlepiej na świecie! Fajna perspektywa, nie? Chcesz nosić spodnie we własnym domu, to zachowuj się jak facet a nie dawaj się wyręczać swojej kobiecie.

Tymczasem dobrego dnia wszystkim, obyście uściski i całusy mieli dla siebie codziennie a nie tylko od „święta”. Kobiety – jesteście wszystkie piękne i mądre! Nie tylko dzisiaj – zawsze 🙂 Pozdrawiam z moimi dwiema kobietkami :*

 

1 myśl w temacie “Dzień kobiet, dzień kobiet, niech każdy się dowie, że dzisiaj jest dzień kobiet!

  1. buziaki dla moich kobiet :* ❤

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close